Gençlerin yazıp oynadığı skeçler, büyük alkış aldı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Gençlik Merkezinde düzenlenen ve 'Hayallerini Sahneye Taşı' sloganıyla gerçekleştirilen yarışmalarda, gençlerin kendilerinin yazıp oynadığı skeçler, izleyicilere görsel bir şölen yaşatırken, büyük alkış aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce ‘Hayallerini Sahneye Taşı’ Sloganıyla skeç sanatının gençler arasında yaygınlaşması, benimsenmesi, sanata sahip çıkan ve kendini ifade edebilen bireyler olarak yetişmesi amacıyla 81 ilde düzenlenen skeç yarışmaları; Osmaniye İl birinciliği yarışması, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğüne bağlı Osmaniye Gençlik merkezinde yapılan program ile gerçekleşti.

YARIŞMAYA 5 EKİP KATILDI

Gençlerin kendilerinin yazıp oynadığı skeçler izleyicilere görsel bir şölen yaşattı. Sergilenen oyunların büyük bir beğeni topladığı yarışmada, “Oğlan Bizim Kız Bizim” isimli oyun il birinciliğini alarak 17 mart 2016 tarihinde Mersin'de gerçekleşecek bölge finallerine katılmaya Osmaniye’yi temsil etmeye hak kazandı.

"Oğlan Bizim Kız Bizim" isimli oyun birinciliği, "Aşkın Faizi" oyunu ikinci, "Okumak İstiyorum" oyunu ise üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren ekipler gerçekleştirilen ödül töreni İle jüri üyelerinden ödüllerini alırken Osmaniye Gençlik Merkezi Müdürü Bayram Bozyel yaptığı açıklamada; "Yarışmada il birincilikleri kazanan ekipler grup yarışmalarına, grup yarışmalarında birinci olan ekipler ise Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazanacaklar. Türkiye Finali’ni kazanan ekip Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın projeleriyle yurt dışı etkinliklerine katılma hakkı elde edecek. Türkiye Finali’ne katılan tüm ekipler, Bakanlığa bağlı kampları ve gençlik merkezlerinde gösteri yapma olanağı bulacak yarışmaya katılan tüm ekipleri tebrik ederim" dedi.