Tarım danışmanlarıyla bilgi alışveriş toplantısı yapıldı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü  İbrahim Sağlam başkanlığında Tarımsal Yayım ve Danışmanlık faaliyeti yürüten şirketler ve üretici örgütleri bilgi alış veriş toplantısı yapıldı.
Çukurova Toplantı Salonunda ki toplantıya Tarımsal Yayım ve Danışmanlık faaliyeti gösteren Osmaniye Arı Yetiştiricileri Birliği, Düziçi Teknik Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Şirketi, Dokuzlar Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Şirketi tarım danışmanları ve yöneticileri,  konudan sorumlu il ve ilçe müdürlüğü personellerini katıldı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü  İbrahim Sağlam, İlde Tarımsal Yayım ve Danışmanlık faaliyeti yürüten bu kuruluşların 488 işletmeye hizmet verdiğini ve hizmetlerin karşılığında 2015 yılı 1. Dilimde 195 Bin 200 TL Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Desteğinin ödendiğini belirtti. Çiftçiye hizmet konusunda bu kuruluşların katkısının önemli olduğunu belirten Sağlam, çalışmalarında il ve ilçe müdürlüklerimizle işbirliği halinde olunması gerektiğini söyledi.
Toplantının devamında danışmanların faaliyetlerini yürütürken konu ile ilgili mevzuata göre yapacağı iş ve işlemler anlatıldı ve sahada yürütülen çalışmalar sırasında karşılaşılan sorunlar değerlendirilerek toplantı sona erdirildi.